TR EN

YÖNETİM KURULU ÖZGEÇMİŞ

Anasayfa / Kulübümüz / Yönetim Kurulu Özgeçmiş
KAMİL TEOMAN TAŞPINAR

1953 yılında İstanbul'da doğan K.Teoman Taşpınar, 1972 yılında Robert Kolejden mezun olmuş, 1976 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra 1978 yılında İngiltere'de The University of Manchester Institute of Science and Technology (U.M.I.S.T) lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

İş hayatına 1978 yılında profesyonel yönetici olarak atılmıştır.
1994 yılından beri Faurecia Polifleks Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.
K. Teoman Taşpınar, bir kız çocuk babasıdır.

KAZIM İSPAHANİ

1947 yılında İstanbul'da doğan Kazım İspihani, 1973 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde Lisans, Lisanüstü ve Doktora eğitimlerini tamamlamıştır.
1973-1983 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi,
1982-1984 yılları arasında Eral Mimarlık ve Mühendislik ve Ticaret A.Ş' de Proje Müdürü olarak görev yapmıştır.
1984 yılında KM Mimarlık ve Mühendislik ve Müşavirlik Ltd. Şti. şirketini kurmuş, halen kurucu ortağı olduğu firmada çalışmalarını sürdürmektedir.
Kazım İspihani, aynı zamanda İstanbul Tenis Kulübü Şeref Üyesidir.
Evli ve iki çocuk babası olan Kazım İspihani, İngilizce bilmektedir.

FİKRET TÜMEN

1954 yılında İstanbul'da doğan Fikret Tümen, Saint-Joseph Fransız Lisesinden mezun olmuş, 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Roma Hukuku kürsüsünde asistan olarak görev yapan Fikret Tümen, bu görevi esnasında Milano Üniversitesi ve akademik çalışmaları için Avrupa Konseyi bursu ile Paris Üniversitesi II'ye devam etmiştir.

Bunun ardından 18 yıl süre ile Osmanlı Bankası Hukuk İşlerini yönetmiş ve aynı zamanda Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de sürdürmüştür. 2002 yılında bu yana Toydemir-Tümen Hukuk Bürosunun ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Fikret Tümen Fransızca, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

NEZİH ONAT

1947 Ankara doğumlu olan Nezih ONAT, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 1969 yılında Yüksek Mühendis olarak mezun olmuştur. Mezuniyetini takiben üç sene İstanbul Sanayi Odası'nda uzman yönetici olarak çalışmıştır. 1972 yılında Amerika Birleşik Devletlerine giderek Uluslararası bir otomotiv şirketi olan Cummins Engine Company'de Uluslararası Servis Geliştirme Departmanı'nda Mühendis olarak 1977 yılına kadar çalışmıştır. Profesyonel yaşamını sürdürdüğü süre içinde A.B.D. İndiana Üniversitesi Kelley School of Business'ta M.B.A. yüksek lisans programını tamamlamıştır.

Türkiye'ye dönüşünde Otomotiv Sanayinde önde gelen iki büyük holdingde satış ve pazarlama departmanında üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır.

1988 yılında kurmuş olduğu firmasında danışmanlık ve mümessillik yapmaktadır.

Nezih ONAT çeşitli sosyal derneklerde Kuruculuk ve Başkanlık görevlerinin yanı sıra Eğitim camiası içinde eğitime destek amacıyla gönüllü olarak idarecilik görevlerinde de bulunmuştur.

OSMAN ULUKAN

1947 tarihinde doğan Ulukan, Saint Joseph Fransız Lisesi'nden ve 1973 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dış İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur.
1975 yılında Dışişleri Bakanlığına girmiştir.
1977 senesinde İtalya Milano Başkonsolosluğunda Muavin Konsolos
1980 senesinde Arnavutluk Tirana Büyükelçiliğinde İkinci Katip ve Başkatip
1982 senesinde Merkezde Siyasi İşler Dairesi
1984-89 senelerinde Tunus da Müsteşar ve Başmüsteşar
1991-95 senelerinde Arjantin Buenos Aires de Başmüsteşar
1995-97 senelerinde Merkezde Organize Suçlar ve Narkotik Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.
1998-2001 yıllarında Almanya Essen Başkonsolosluğuna Elçi rütbesiyle Başkonsolos olarak atanmıştır.
2002 yılında Bakanlığa dönmüş ve TBMM Dışişleri Komisyonu Baş Danışmanlığı görevini yürütmüştür.
2006 senesinde Şili Santiago Büyükelçisi ve Peru Lima Akredite Büyükelçi olarak atanmıştır.
2010 yılında Bakanlık Müşaviri ardından Latin,Orta Amerika ve Karaipler Koordinatör Büyükelçi olarak görev yapmıştır.
2012 yılında emekli olmuştur. Ancak Bakanlık kararnamesiyle anılan bölge ülkelerinde çeşitli vesilelerle Türkiye'yi temsil etmeye devam etmiştir.
Osman Ulukan evli olup Fransızca ,İngilizce,İspanyolca ve İtalyanca bilmektedir.

KAMİL NECAT KONUKÇU
1953 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi Sultanahmet Teknik Lisesinde tamamladı. Ortadoğu Doğu Teknik Üniversitesi- Mühendislik Fakültesi Metalürji Mühendisliği mezun oldu.
Genel Müdür olarak görev yaptığı European Metal Recyclin Turkey Liaison Office  şirketinden 2016 yılında emekli oldu.
 
Halen Maltepe Üniversitesi Felsefe Yüksek Lisans Öğrencisi olan K. Necat Konukçu, İngilizce biliyor.

 

HALDUN CİLLOV

1948 yılında İstanbul'da doğan Haldun Cillov, Saint-Joseph Fransız Lisesinden mezun olmuş, 1973 yılında İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini, 1974 yılında İşletme İktisadı Enstitüsü 'nü bitirmiştir.

1974 Credit Lyonnais Bordeaux Şubesi'nde görev yapmıştır. 1977 - 2014 Cillov Endüstri Hammaddeleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (Şirket Sahibi) , Fransız Rhone –Poulenc Şirketi (Poliüretan sektörü Türkiye Distribütörü) işlerini yönetmiştir.

2014 yılından beri, Pamir Elektrik Üretim A.Ş, Unay Elektrik Üretim A.Ş. , Onüç Güneş Enerjisi Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketlerinde görev yapmış olup, Ondört Güneş Enerjisi Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. 'de şirket sahibi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Haldun Cillov, aynı zamanda Kadıköy Filatelistler Derneği İstanbul Yelken Kulübü, Saint - Joseph'liler Derneği üyesi, Formula 1 Derneği Kurucu Üyesi, Sainte - Pulcherie Fransız Lisesi' nin Yeni Nesil 2000 İlk Öğretim Okulu'nun isim babası ve kurucu üyesi ve İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı üyesidir.

ÜMİT ERSOY

1972 yılında İstanbul Üniversitesi'nden Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun olmuştur.
1974 yılında yine İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde İşletme İktisatı Enstitüsü'nde İşletmecilik İhtisas Programı'nı tamamlamıştır.

Kariyerine 1976 yılında Marsa Sabancı 'da Operasyon Mühendisi olarak başlamış,d aha sonra aynı firmada Fabrika Müdürü, Kraft ile birleşmeden sonra Marsa Kraftta Operasyon Direktörü Satış Direktörü, 1999 yılından sonra da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

2003 yılında Marsa' dan ayrılarak Yudum Gıda'ya geçmiştir. Nisan 2008 ile Mart 2009 tarihleri arasında Yudum Gıda'yı satın alan Savola Grubu'nun Türkiye ve Merkezi Asya'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Executive Board üyesi ve Yudum Gıda Genel Müdürü olarak görev almıştır. Mart 2009-Mayıs 2017 arasında Ana Gıda İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Anagıda 2017 yılında Bunge tarafından satın alınmıştır. 2017 yılı Mayıs ayı itibariyle Bunge Türkiye'nin Yönetim Kurulu üyesidir.

Gıda Sektörü, Kurumsal Şirket Yönetimi ve Private Equity yatırım projelerinde geniş tecrübe sahibidir.

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği eski Başkanı da olan Ersoy, uzun yıllar BYSD yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

Ümit Ersoy aynı zamanda Suadiye Rotary Kulübü üyesidir.

Ümit Ersoy evli ve iki çocuk babasıdır.


EMRE DORUK
 
Sn. Emre Doruk 1966 yılında İstanbul’da doğmuştur. Evli ve bir çocuk babası olan Sn. Doruk  Şişli Terakki Lisesi mezunu olup üniversite öğrenimini  Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde 1988 yılında tamamlamıştır ve ileri derecede İngilizce bilmektedir.

İş hayatına Koç Grubu şirketlerinden Setur A.Ş.’de stajyer olarak başlamış olup 1988-1991 yılları arasında yine Setur A.Ş.’de Kongre ve Organizasyon Temsilcisi görevi ile profesyonel olarak çalışmaya başlamıştır. 1993-1994 yılları arasında Toplam İletişim’de Müşteri Temsilcisi olarak çalıştıktan sonra 1995 yılından itibaren Setur
Marinaları’nda aşağıda yer verilen şekilde farklı yönetici pozisyonlarında görev almıştır.

01.02.2017 tarihinden itibaren Setur Marinaları Genel Müdürü görevini yürütmektedir.

ERDAL İLHAN

1962 yılında doğmuştur. Orta ve lise eğitimimi İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi, Genel Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında İstanbul Üniversitesi, İşletme İktisatı Ensitüsüne gittmiştir. Tekstil makina imalatçılığı ile girdiğim tekstil sektöründe, kumaş imalat ve ihracatçısı olarak devam etmektedir. Evli ve 1 çocuk sahibidir.


ALİ İSPAHANİ

1978 yilinda Istanbul'da dogan Ali Ispahani, 2000 yilinda Wharton School of Business at University of Pennsylvania'dan Finans ve Isletme dallarinda cift lisans alarak mezun olmustur. 
 
2000 ile 2004 yillari arasinda New York'da yatirim bankaciligi yaptiktan sonra 2004'te Turkiye'ye donmus, McKinsey&Company'nin Istanbul ofisinde Kurumsal Finans bolumunu kurmustur. 2008 yilinda Actera Group adli ozel sermaye fonunuda calismaya baslamis, 2015 yilinda ise Nev Ventures adinda kendi fon yonetimi ve kurumsal finans danismanlik sirketini kurmustur. 2017 yilinda The Stay otel grubunun kurulmasinda yer aldiktan sonra 2018 yilinda bu grubun CEO'su olmustur. 
 
Evli ve iki cocuk babasi olan Ali Ispahani, Inigilizce bilmektedir.  
 

Moda Caddesi Ferit Tek Sokak No:1 34710 Moda-Kadıköy-İstanbul
Tel: 0216 346 90 72 / 4 Hat
Fax: 0216 346 97 08
info@modadenizkulubu.org.tr
Her hakkı Moda Deniz Kulübü’ne aittir. Copyright © 2017